Kategorie
Reduced price! Pamięci masowe w systemach mikroprocesorowych Powiększ

Pamięci masowe w systemach mikroprocesorowych

isbn-83-60233-08-x-pmwsm

79,00 zł

Więcej informacji

Autor: Paweł Marks

ISBN: 83-60233-08-X
Format: B5, 224 str.
Twarda oprawa
Wydawnictwo BTC
Warszawa 2006


O książce

Praktyczny poradnik dla każdego konstruktora chcącego dołączyć pamięć masową pracującą w najpopularniejszym standardzie IDE/ATA do systemu cyfrowego. Na przykładzie zestawu uruchomieniowego z 8-bitowym mikrokontrolerem z rodziny AVR pokazano, że dostęp do danych umieszczonych np. na partycji FAT32 nie jest skomplikowany. W książce dokładnie opisano funkcje umożliwiające zapisywanie i odczytywanie danych z różnorodnych pamięci masowych, np. dysków twardych, czytników CD-ROM czy kart pamięci CompactFlash.

Zaprezentowane oprogramowanie napisano z wykorzystaniem bezpłatnego pakietu WinAVR z kompilatorem języka C dla mikrokontrolerów AVR (AVR-GCC). Dzięki temu przeniesienie przykładowego oprogramowania na inną platformą sprzętową (np. na mikrokontrolery z rodziny PIC czy z rdzeniem ARM) nie powinno przysporzyć kłopotów.

 • Budowa dysku twardego;
 • Opis standardu AT-BUS;
 • Logiczna organizacja danych na dysku;
 • Dołączenie dysku do systemu mikroprocesorowego;
 • Programowa obsługa dysku twardego;
 • Dostęp do danych na partycji FAT32;
 • Prosty system plików;
 • Obsługa kart pamięci CompactFlash, napędu CD-ROM.

Do pobrania

Powiązane

  Dostawa

  Szybka dostawa

  Gwarantujemy naszym klientom szybką dostawę. W przypadku zamówień złożonych w dniach roboczych do godziny 11:00 towar zostanie wysłany tego samego dnia roboczego. Zamówienia składane w weekendy i święta zostaną zrealizowane najbliższego dnia roboczego. Realizacja zamówienia zależna jest od daty zaksięgowania przelewu (zaksięgowanie zależy od banku i sesji, w której przelew zostanie wysłany). 

  Promocje i newsletter

  Co tydzień organizujemy promocje, dzięki temu masz szansę kupić nasze książki w niższych cenach. Nasz newsletter umożliwi Ci śledzenie tytułów dostępnych w promocjach.