Kategorie
Reduced price! Pod maską SPICE'a - metody i algorytmy Powiększ

Pod maską SPICE'a - metody i algorytmy

isbn-83-921073-3-0-pms

79,00 zł

Więcej informacji

Opis

Autor: Andrzej Dobrowolski

ISBN: 83-921073-3-0
Format: B5, 232 str.
Twarda oprawa
Wydawnictwo BTC
Warszawa 2004

O książce

W książce przedstawiono obszerny opis języka symulacyjnego SPICE, który jest jednym z podstawowych narzędzi komputerowej analizy obwodów elektronicznych, zarówno analogowych, jak i cyfrowych. Po wprowadzeniu, zawierającym teoretyczne podstawy algorytmów stosowanych w języku SPICE, zaprezentowano opis podstawowych rodzajów analiz dostępnych w programie i przykłady ich użycia.

Książka jest adresowana do studentów wydziałów elektronicznych i elektrycznych wyższych uczelni technicznych oraz do wszystkich elektroników zainteresowanych komputerową analizą układów elektronicznych.

Opinia o książce

Podręcznik jest poświęcony wprowadzeniu w język symulacyjny SPICE, stanowiący jedno z podstawowych narzędzi komputerowej analizy obwodów elektronicznych. Jest opracowaniem stosunkowo obszernym, obejmującym wszystkie rodzaje analiz dostępnych w SPICE. Zamierzeniem autora było wprowadzenie podstaw teoretycznych algorytmów stosowanych w tym języku. Temu zagadnieniu jest poświęcona znaczna część pracy (automatyczne formułowanie równań admitancyjnych obwodu, modele elementów elektronicznych, algorytm Gaussa, algorytm Newtona, linearyzacja charakterystyk elementów nieliniowych, metody rozwiązywania równań różniczkowych). Druga część pracy zawiera opis podstawowych rodzajów analiz dostępnych w programie i przykłady ich użycia.

Sposób opracowania podręcznika uważam za interesujący i dobrze dostosowany do wymagań przyszłych użytkowników, chcących poznać nieco więcej niż mechaniczne stosowanie reguł podanych w instrukcji dołączanej do programu. Opracowanie to może służyć wielu pokoleniom studentów wydziałów elektronicznych i elektrycznych wyższych uczelni technicznych.
Prof. dr hab. inż. Stanisław Osowski

O autorze

Dr inż. Andrzej Dobrowolski jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym Wydziału Elektroniki Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Prowadzi wykłady z przedmiotów "Układy analogowe" oraz "Metody i algorytmy analizy układów elektronicznych". Jest autorem i współautorem wielu artykułów i referatów naukowych oraz skryptów akademickich. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się na cyfrowym przetwarzaniu sygnałów biomedycznych i symulacji układów analogowych.


Do pobrania

Powiązane

    Dostawa

    Szybka dostawa

    Gwarantujemy naszym klientom szybką dostawę. W przypadku zamówień złożonych w dniach roboczych do godziny 11:00 towar zostanie wysłany tego samego dnia roboczego. Zamówienia składane w weekendy i święta zostaną zrealizowane najbliższego dnia roboczego. Realizacja zamówienia zależna jest od daty zaksięgowania przelewu (zaksięgowanie zależy od banku i sesji, w której przelew zostanie wysłany). 

    Promocje i newsletter

    Co tydzień organizujemy promocje, dzięki temu masz szansę kupić nasze książki w niższych cenach. Nasz newsletter umożliwi Ci śledzenie tytułów dostępnych w promocjach.