Kategorie
Reduced price! Programowalne moduły Ethernetowe w przykładach Powiększ

Programowalne moduły Ethernetowe w przykładach

isbn-978-83-60233-90-0-pmethwp

69,00 zł

Więcej informacji

Autor: Marcin Chruściel

ISBN: 978-83-60233-90-0
Format: B5, 106 str.
Twarda oprawa
Wydawnictwo BTC
Legionowo 2013


O książce

Książka jest kompendium poświęconym nowoczesnym, programowalnym i konfigurowalnym interfejsom sieciowym (ethernetowym), coraz powszechniej stosowanym w systemach telemetrycznych, monitoringu i alarmowych, systemach zdalnego sterowania i regulacji, automatyce i wielu innych aplikacjach. Ich liczba błyskawicznie rośnie wraz z rozpowszechnianiem się przewodowego i bezprzewodowego dostępu do Internetu, a także coraz tańszej i prostszej implementacji lokalnych sieci zastępujących inne media komunikacyjne.

Autor przedstawia w książce – poza krótkim wprowadzeniem teoretycznym – przykłady aplikacji przygotowanych w języku Basic dla programowalnych modułów ethernetowych produkowanych przez firmę Tibbo. Przykłady bazują na uniwersalnym zestawie startowym, który umożliwia przetestowanie wszystkich aplikacji przedstawionych w książce i przygotowanie wielu własnych rozwiązań.


Zestaw uruchomieniowy TIBBOcomp jest bezpłatnie dodawany do każdej książki "Programowalne moduły Ethernetowe w przykładach." zamówionej w Kamami.pl. Promocja trwa do wyczerpania zapasów.


Do pobrania


Materiały dodatkowe i programy przykładowe dla czytelników książki http://www.mikrokontroler.pl/zestaw_tibbo


Recenzja zamieszczona w czasopiśmie NetWorld Nr 05/2013

Obecnie na rynku znajduje się wiele mikrokontrolerów dysponujących interfejsem z siecią Ethernet. W książce autor podjął próbę przekazania wiedzy na temat Ethernetu, łącząc ją z praktycznym wykorzystaniem oprogramowania dostarczanego przez producentów mikrokontrolerów do realizacji współpracy z takimi aplikacjami jak WWW i FTP. Czytając książkę czytelnik znajdzie podstawy teorii transmisji sygnału propagowanego w sieci, opis warstwy sieciowej, zasad adresacji IP oraz dokładne wyjaśnienie roli ramek wykorzystywanych w poszczególnych warstwach, aż po warstwę transportową i aplikacji. Dowie się, jak opierając się na gotowej platformie sprzętowo-programowej (Tibbo EM 1202 z systemem operacyjnym TiOS) wykorzystać praktycznie uzyskaną wiedzę do realizacji złożonej aplikacji, której rozwiniętym przykładem przedstawionym w książce jest serwer WWW. Książką powinny zainteresować się osoby chcące wykorzystać mikrokontrolery do komunikacji różnego rodzaju urządzeń z siecią Ethernet.

Piotr Kociatkiewicz

Powiązane

    Dostawa

    Szybka dostawa

    Gwarantujemy naszym klientom szybką dostawę. W przypadku zamówień złożonych w dniach roboczych do godziny 11:00 towar zostanie wysłany tego samego dnia roboczego. Zamówienia składane w weekendy i święta zostaną zrealizowane najbliższego dnia roboczego. Realizacja zamówienia zależna jest od daty zaksięgowania przelewu (zaksięgowanie zależy od banku i sesji, w której przelew zostanie wysłany). 

    Promocje i newsletter

    Co tydzień organizujemy promocje, dzięki temu masz szansę kupić nasze książki w niższych cenach. Nasz newsletter umożliwi Ci śledzenie tytułów dostępnych w promocjach.