Kategorie
Reduced price! Linux. Podstawy i aplikacje dla systemów embedded Powiększ

Linux. Podstawy i aplikacje dla systemów embedded

isbn-978-83-60233-85-6-lxpiae

79,00 zł

Więcej informacji


Autor: Łukasz Skalski
ISBN: 978-83-60233-85-6
Format: B5, 168 str.
Twarda oprawa
Wydawnictwo BTC
Legionowo 2012


O książce

Książka jest kompletnym przewodnikiem omawiającym podstawowe i kluczowe zagadnienia wykorzystania systemu operacyjnego Linux w systemach wbudowanych (embedded) zbudowanych w oparciu o procesory z rdzeniami ARM. Materiał zawarty w książce podzielono na etapy, umożliwiające szybkie i łatwe rozpoczęcie pracy z komputerami jednopłytkowymi, zarówno początkującym Czytelnikom (podstawy pracy z systemem Linux, zasadności jego wykorzystania w systemach wbudowanych oraz podstawowych zagadnień związanych z warstwą sprzętową), jak i bardziej zaawansowanym (sprzętowa i programowa obsługa GPIO, I2C, 1-Wire oraz RS-232).

Książka jest przeznaczona dla uczniów i studentów uczelni technicznych, elektroników-konstruktorów, informatyków pragnących rozpocząć pracę z systemami wbudowanymi oraz wszystkich miłośników techniki mikroprocesorowej, którzy zamierzają wykorzystywać w swoich projektach najnowsze mikroprocesory pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego Linux.


Recenzja zamieszczona w czasopiśmie NetWorld Nr 7-8/2012

W książce przedstawiono podstawy wykorzystania komputerów jednopłytkowych, opartych na procesorach z rdzeniem ARM. Wprowadzając do tematyki, autor wyjaśnia jakie narzędzia programowe i sprzętowe należy użyć i jak je skonfigurować. Opisuje sposoby przygotowania kompletnego systemu dla urządzeń wbudowanych. Radzi, jak przygotować system do obsługi portów GPIO, jak pisać w języku C aplikacje komunikujące się ze sprzętem, poczynając od prostej obsługi przycisków i sterowania przekaźnikami, po rozwiązania bardziej złożone, dotyczące interfejsów komunikacyjnych, wśród nich 1-wire, I2C i RS-232. Uczy sposobów wykorzystania menedżera opkg oraz, na przykładzie serwera WWW i łączności Bluetooth, gotowych pakietów oprogramowania. Książka jest świetnym przewodnikiem dla elektroników zaczynających przygodę z komputerami jednopłytkowymi. Od czytelnika nie wymaga się znajomości mikrokontrolerów, ani systemu Linux, natomiast jest pożądana znajomość języka C.

Piotr Kociatkiewicz

Do pobrania

Powiązane

    Dostawa

    Szybka dostawa

    Gwarantujemy naszym klientom szybką dostawę. W przypadku zamówień złożonych w dniach roboczych do godziny 11:00 towar zostanie wysłany tego samego dnia roboczego. Zamówienia składane w weekendy i święta zostaną zrealizowane najbliższego dnia roboczego. Realizacja zamówienia zależna jest od daty zaksięgowania przelewu (zaksięgowanie zależy od banku i sesji, w której przelew zostanie wysłany). 

    Promocje i newsletter

    Co tydzień organizujemy promocje, dzięki temu masz szansę kupić nasze książki w niższych cenach. Nasz newsletter umożliwi Ci śledzenie tytułów dostępnych w promocjach.