Kategorie
Reduced price! Projektowanie układów analogowych Powiększ

Projektowanie układów analogowych

isbn-83-60233-04-7-pua

79,00 zł

Więcej informacji

Autor: Robert A. Pease
Tytuł oryginału: Troubleshooting Analog Circuits
Tłumaczenie: Mieczysław Kręciejewski

ISBN: 83-60233-04-7
Format: B5, 270 str.
Twarda oprawa
Wydawnictwo BTC
Warszawa 2005


O książce

Książka równie niepowtarzalna jak jej autor. Jest to jedyny w swoim rodzaju przewodnik po tajnikach projektowania układów analogowych, napisany zgodnie z duchem doświadczonego praktyka, którego podstawowym celem jest zrozumieć dlaczego coś nie działa tak jak powinno.

Fragmenty z książki: "(...) Dlaczego interesuje nas usuwanie usterek? Dlatego, że nawet najlepsi inżynierowie podejmują się wykonywania projektów, tak trudnych i stanowiących tak duże wyzwania, że opracowane układy często nie działają tak jak miały działać - a przynajmniej nie od razu(...)"

"(...) Jest duża szansa na to, że prawo Murphy'ego zaatakuje nawet nasze najlepsze projekty. Ale ja mogę sprawić, żeby prawo Murphy'ego pracowało dla mnie: 'Jeżeli coś może się nie udać, to na pewno się nie uda'. Na przykład, jeżeli jeżdżę samochodem z gaśnicą, jeżeli jestem przygotowany do gaszenia dowolnego pożaru, to czy - zgodnie z prawem Murphy'ego - uchroni mnie to przed pożarem w aucie? Ta myśl usłyszana po raz pierwszy brzmi głupawo. Ale, jeżeli jestem typem osoby drobiazgowej poruszającej się z gaśnicą, to mogę być również staranny i nie wykonywać głupot mogących wywołać pożar (...)"

"(...) W książce mówię o świecie prawdziwej elektroniki i przykładach pomyłek, głupich błędów oraz o tym, jak wybrnąć z sytuacji, w której błędy się pojawiły. Mówimy o Problemach przez duże "P" i o tym jak ich unikać (...)." Robert A. Pease


O książce napisali

"Styl Boba nie tylko odzwierciedla jego poczucie humoru, ale także ukazuje jego ekscentryczny i czasami dziwny charakter. Wyraźnie jednak widać jego perfekcjonizm oraz znakomity kunszt. Podkreślałem, że gdybyśmy przerobili materiały nadesłane przez Boba zgodnie z naszą sztampą, to straciłyby one znaczną część swojej wartości. Wśród przyczyn składających się na sukces Boba trzeba wymienić to, kim jest i jakie jest jego podejście do problemów. Nie było lepszego sposobu przedstawienia osobowości Boba Czytelnikom niż jego własny styl."

Dan Strassberg
Associate Editor
EDN Magazine

"Jak się możecie spodziewać, u Boba spotykamy się z czymś dużo więcej niż tylko jego imponującymi kwalifikacjami. Jednym z hobby Boba jest chodzenie ścieżkami nietkniętymi ludzką stopą po to, by zobaczyć dokąd prowadzą. Podróże odbywa pieszo, na nartach lub na rowerze - czasami sam, a czasami z żoną i dwoma synami - często wzdłuż porzuconych nasypów kolejowych przecinających Stany Zjednoczone i Anglię. Poza spokojem, ciszą i ekscytacją samą podróżą, nagrodą za taką wędrówkę jest obserwacja Ameryki z perspektywy znanej tylko niewielu osobom. Ciekawość, która motywuje Boba do badania starych linii kolejowych jest widoczna w wielu jego innych działaniach - związanych z pracą lub nie. National wykorzystuje zamiłowanie Boba do przekazywania pomysłów, które inni mogą wykorzystywać. Na swojej pozycji starszego pracownika badawczego Bob - oprócz projektowania scalonych źródeł napięcia odniesienia, stabilizatorów napięcia, czujników temperatury i VFC - zajmuje się udzielaniem konsultacji współpracownikom, odpowiedziami na pytania klientów, na które nie znają odpowiedzi inni inżynierowie i przeglądaniem projektów kolegów. Bob jest także długoletnim redaktorem współpracującym z EDN, oceniającym nadsyłane przez Czytelników pomysły układowe z dziedziny techniki analogowej.

Alan McCann, EDN


O autorze

Robert A. Pease jest absolwentem słynnego MIT (Massachusetts Institute of Technology ukończył w 1961 roku), jedną z największych współczesnych legend elektroniki analogowej. W firmie National Semiconductor już od blisko 30 lat zajmuje się projektowaniem układów scalonych, w której to dziedzinie współpracował z wieloma sławami, m.in. Robertem Widlarem, twórcą pierwszego scalonego wzmacniacza operacyjnego. Na całym świecie prowadzi seminaria i szkolenia, podczas których uczy konstruktorów jak unikać błędów podczas projektowania urządzeń elektronicznych. Bardzo dużo publikuje (m.in. w Electronic Design News), cały czas dzieli się także wiedzą z pracownikami działu wsparcia technicznego firmy National Semiconductor. Jest właścicielem jedynej prywatnej strony WWW w domenie swojego pracodawcy (www.national.com/rap/), którą poświęcił m.in. prezentacji swoich osiągnięć turystycznych, zgromadził tam także wiele interesujących materiałów technicznych i szkoleniowych.


Do pobrania

Powiązane

    Dostawa

    Szybka dostawa

    Gwarantujemy naszym klientom szybką dostawę. W przypadku zamówień złożonych w dniach roboczych do godziny 11:00 towar zostanie wysłany tego samego dnia roboczego. Zamówienia składane w weekendy i święta zostaną zrealizowane najbliższego dnia roboczego. Realizacja zamówienia zależna jest od daty zaksięgowania przelewu (zaksięgowanie zależy od banku i sesji, w której przelew zostanie wysłany). 

    Promocje i newsletter

    Co tydzień organizujemy promocje, dzięki temu masz szansę kupić nasze książki w niższych cenach. Nasz newsletter umożliwi Ci śledzenie tytułów dostępnych w promocjach.