Kategorie
Nowy Reduced price! Układy programowalne, pierwsze kroki Powiększ

Układy programowalne, pierwsze kroki

isbn-83-910067-0-0-uppk

Autorzy: Piotr Zbysiński, Jerzy Pasierbiński
Książkę z rabatem można kupić tutaj:

https://kamami.pl/uklady-programowalne/284-uklady-programowalne-pierwsze-kroki.html

More details

79,00 zł

Więcej informacji

Autorzy: Piotr Zbysiński, Jerzy Pasierbiński

Wydanie II Zawiera CD-ROM
ISBN: 83-910067-0-0
Format: B5, 280 str.
Twarda oprawa
Wydawnictwo BTC
Warszawa 2004


O książce

Najszybciej można poznać właściwości układów programowalnych i oprogramowanie służącego do realizowania w nich projektów własnych układów stosując je w praktyce, czyli wykonując samodzielnie odpowiednio dobrane ćwiczenia.

W książce opisano krok po kroku realizację projektu przykładowego układu w strukturach CPLD za pomocą systemów projektowych dwóch głównych producentów układów programowalnych, to jest firm Altera i Xilinx. Zamieszczono wiele przykładowych opisów układów w językach ABEL, AHDL i VHDL.

Wzorowanie się na nich z pewnością ułatwi Czytelnikom przygotowanie samodzielnie własnych opisów.

Opisano układ laboratoryjny umożliwiający wykonywanie ćwiczeń z układami programowalnymi przez programowanie w nich opracowywanych samodzielnie projektów układów.

 • 45 przykładów opisu bloków logicznych;
 • opis budowy i zasady działania interfejsu JTAG;
 • zestaw laboratoryjny z układami PLD firm: Altera, Atmel, Lattice i Xilinx;
 • opisy programatorów ISP dla układów SPLD, CPLD i FPGA;
 • opisy programów narzędziowych EDA/CAD.

O płycie CD-ROM (dołączanej wyłącznie do papierowej wersji książki)

 • oprogramowanie: WebPack 6.2i oraz 3.3, Max+Plus II Baseline 10.1, Altera Advanced Synthesis, ispVM, Atmel ISP, Quartus II 4.0 Programmer;
 • noty katalogowe układów ATF1500, MAX3K/7K, ispGAL22V10 i XC9500/9500XL;
 • listingi przykładów w językach ABEL, AHDL i VHDL.

O autorach

Mgr inż. Piotr Zbysiński jest Redaktorem Programowym, Przewodniczącym Rady Programowej miesięcznika Elektronika Praktyczna. Zajmuje się aplikacjami układów programowalnych i popularyzacją tej tematyki na łamach miesięcznika. Jest współautorem podręcznika akademickiego "Układy programowalne w praktyce" (WKiŁ, 2002, Wyd. II). Od 1997 roku współpracuje w zakresie układów programowalnych z Zakładem Podstaw Telekomunikacji Politechniki Warszawskiej. Od 2000 roku jest członkiem grupy roboczej IEEE1532, która zajmuje się opracowaniem nowego standardu ISP.

Dr inż. Jerzy Pasierbiński jest wykładowcą na Wydziale Elektroniki Wojskowej Akademii Technicznej. Od wielu lat prowadzi wykłady i ćwiczenia, początkowo z zakresu elementów półprzewodnikowych, a następnie układów cyfrowych, w tym układów programowalnych. Jest autorem skryptów i współautorem publikacji książkowych dotyczących podstaw elektroniki i układów programowalnych, między innymi współautorem podręcznika akademickiego "Układy programowalne w praktyce", (WKiŁ, 2002, Wyd. II).


Do pobrania

Powiązane

  Dostawa

  Szybka dostawa

  Gwarantujemy naszym klientom szybką dostawę. W przypadku zamówień złożonych w dniach roboczych do godziny 11:00 towar zostanie wysłany tego samego dnia roboczego. Zamówienia składane w weekendy i święta zostaną zrealizowane najbliższego dnia roboczego. Realizacja zamówienia zależna jest od daty zaksięgowania przelewu (zaksięgowanie zależy od banku i sesji, w której przelew zostanie wysłany). 

  Promocje i newsletter

  Co tydzień organizujemy promocje, dzięki temu masz szansę kupić nasze książki w niższych cenach. Nasz newsletter umożliwi Ci śledzenie tytułów dostępnych w promocjach.