Kategorie
LPC2000 - Mikrokontrolery z rdzeniem ARM7 Powiększ

LPC2000 - Mikrokontrolery z rdzeniem ARM7

isbn-978-83-60233-22-1-lpc2000

89,00 zł

Więcej informacji

Autor: Lucjan Bryndza

ISBN: 978-83-60233-22-1
Format: B5, 216 str.
Twarda oprawa
Wydawnictwo BTC
Legionowo 2007


O książce

Mikrokontrolery z rdzeniem ARM od wielu lat budzą duże emocje - są one powszechnie spotykane w telefonach komórkowych, grach multimedialnych, nawigacjach samochodowych, routerach czy palmtopach. Są to układy charakteryzujące się wysoką wydajnością (m.in. 32-bitowy rdzeń) z wbudowanymi licznymi układami peryferyjnymi i, co wydaje się najważniejsze, są one oferowane przez wielu producentów (m.in. Atmel, Freescale, NXP, Texas Instruments). Ponieważ układy różnych producentów są zbudowane w oparciu o wspólny rdzeń, wiele narzędzi programowych (np. kompilatory) czy sprzętowych (np. interfejsy JTAG) jest wspólnych dla wielu rodzin mikrokontrolerów. W książce zawarto praktyczne wprowadzenie w świat programowania w języku C mikrokontrolerów z rdzeniem ARM7. Przykłady zawarte w książce pokazują sposób wykorzystywania zasobów wbudowanych w mikrokontrolery z rodziny LPC2000 firmy NXP, które są obecnie najpopularniejszymi układami stosowanymi przez konstruktorów.


O autorze

Lucjan Bryndza jest absolwentem wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej. Na co dzień zajmuje się tworzeniem oprogramowania dla urządzeń elektronicznych, głównie z wykorzystaniem 32-bitowych systemów opartych o mikroprocesory ARM, MIPS, POWERPC oraz konstruowaniem elektronicznych urządzeń analogowych i cyfrowych wykorzystujących mikrokontrolery 8-, 16- i 32-bitowe. Od 2005 roku współpracuje z miesięcznikiem "Elektronika Praktyczna", na łamach którego prowadził m.in. kurs poświęcony programowaniu mikrokontrolerów ARM.

Uwaga!

Przykłady zaprezentowane w książce można samodzielnie uruchomić wykorzystując zestaw ZL9ARM z modułem ZL7ARM.


Do pobrania

Dostawa

Szybka dostawa

Gwarantujemy naszym klientom szybką dostawę. W przypadku zamówień złożonych w dniach roboczych do godziny 11:00 towar zostanie wysłany tego samego dnia roboczego. Zamówienia składane w weekendy i święta zostaną zrealizowane najbliższego dnia roboczego. Realizacja zamówienia zależna jest od daty zaksięgowania przelewu (zaksięgowanie zależy od banku i sesji, w której przelew zostanie wysłany). 

Promocje i newsletter

Co tydzień organizujemy promocje, dzięki temu masz szansę kupić nasze książki w niższych cenach. Nasz newsletter umożliwi Ci śledzenie tytułów dostępnych w promocjach.