Kategorie
Reduced price! Systemy poczty elektronicznej. Standardy, architektura, bezpieczeństwo Powiększ

Systemy poczty elektronicznej. Standardy, architektura, bezpieczeństwo

isbn-978-83-60233-83-2-spe

69,00 zł

Więcej informacji

Autor: Grzegorz Blinowski

ISBN 978-83-60233-83-2
Format: B5, 268 str.
Twarda oprawa
Wydawnictwo BTC
Legionowo 2012


O książce

W książce sklasyfikowano i opisano zagrożenia związane ze stosowaniem poczty elektronicznej, przedstawiono także metody minimalizacji tych zagrożeń. Omówiono architekturę systemów filtracji poczty oraz przykłady dostępnych systemów, zarówno bezpłatnych jak i komercyjnych. Przedstawiono charakterystykę protokołu SMTP oraz zasady konstrukcji wiadomości e-mail – w tym standardu MIME pozwalający na obsługę załączników.

Książka jest przeznaczona dla administratorów systemów e-mail, osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo informatyczne, kierowników działów IT, studentów kierunków informatycznych oraz wszystkich zainteresowanych tematyką bezpieczeństwa systemów IT.


Do pobrania


Recenzja zamieszczona w czasopiśmie NetWorld Nr 01/2013

Publikacja jest kompendium wiedzy o poczcie elektronicznej. Prezentuje podstawowe problemy funkcjonowania systemów poczty elektronicznej. Wskazuje na zagrożenia wynikające z braku zabezpieczenia tych systemów, ryzyka utraty danych i reputacji, a zwłaszcza ryzyka niezabezpieczenia przed infekcją wirusów i działaniem złośliwego kodu. Szczegółowo omawia protokoły komunikacyjne dla poczty SMTP i MIME oraz dwa krańcowo różniące się protokoły klasy mail drop: POP3 I IMPA4 (Multipurpose Internet Mail Extensions). Wyjaśnia funkcje i cechy serwisu katalogowego oraz jak przez zapewnienie autoryzacji, integralności i prywatności realizuje się bezpieczną pocztę i jak jest to realizowane przez standard S/MIME program PGP (Pretty Good Privacy). Prezentuje różne metody walki ze spamem i wirusami, kończąc na omówieniu zagadnienia filtrowania treści. Od czytelnika wymaga się znajomości podstaw działania sieci komputerowych i systemów operacyjnych.

Piotr Kociatkiewicz

Powiązane

    Dostawa

    Szybka dostawa

    Gwarantujemy naszym klientom szybką dostawę. W przypadku zamówień złożonych w dniach roboczych do godziny 11:00 towar zostanie wysłany tego samego dnia roboczego. Zamówienia składane w weekendy i święta zostaną zrealizowane najbliższego dnia roboczego. Realizacja zamówienia zależna jest od daty zaksięgowania przelewu (zaksięgowanie zależy od banku i sesji, w której przelew zostanie wysłany). 

    Promocje i newsletter

    Co tydzień organizujemy promocje, dzięki temu masz szansę kupić nasze książki w niższych cenach. Nasz newsletter umożliwi Ci śledzenie tytułów dostępnych w promocjach.