Kategorie
Cyfrowe przetwarzanie sygnałów. Metody, algorytmy, zastosowania Powiększ

Cyfrowe przetwarzanie sygnałów. Metody, algorytmy, zastosowania

isbn-83-921073-4-9-cps

Dag Stranneby
Książkę z rabatem można kupić tutaj:

https://kamami.pl/ksiazki/672-cyfrowe-przetwarzanie-sygnalow.html

More details

89,00 zł

Więcej informacji

Autor: Dag Stranneby

Tytuł oryginału: Digital Signal Processing: DSP and Applications

Tłumaczenie: dr inż. Michał Nadachowski
ISBN: 83-921073-4-9
Format: B5, 256 str.
Twarda oprawa
Wydawnictwo BTC
Warszawa 2004


O książce

Napisana przez Daga Stranneby książka o DSP ma duże walory dydaktyczne i praktyczne. Autor położył główny nacisk na wyjaśnienie zasad i zastosowań DSP przy minimalnym korzystaniu z aparatu matematycznego. W jednym tomie ujęto szeroką tematykę systemów cyfrowego przetwarzania sygnałów - przetworniki a/c i c/a, filtry adaptacyjne, estymację widm, sieci neuronowe, filtry Kalmana, logikę rozmytą, kompresję danych, korekcję błędów i algorytmy DSP.

Książka może służyć jako podręcznik lub uzupełnienie innych opracowań do nauczania przedmiotu obejmującego zagadnienia cyfrowego przetwarzania sygnałów dla studentów wyższych uczelni technicznych. Doskonale nadaje się też dla słuchaczy kursów podyplomowych i osób profesjonalnie zajmujących się cyfrowym przetwarzaniem sygnałów.


Od autora

Ta książka nie jest podręcznikiem cyfrowego przetwarzania sygnałów (DSP). Wprawdzie w pierwszym rozdziale podano w skróconej formie podstawy teoretyczne DSP, jednak zakłada się, że Czytelnik ma już wiadomości w zakresie próbkowania, równań różnicowych, przekształcenia Z, filtrów o skończonej i nieskończonej odpowiedzi impulsowej, szybkiego przekształcenie Fouriera (FFT) itd. Myślą przewodnią książki jest połączenie teoretycznych problemów przetwarzania sygnałów z zastosowaniem algorytmów DSP w praktyce. Przedstawiono też szeroki przegląd różnych zastosowań cyfrowego przetwarzania sygnałów, co ma być zachętą do dalszego studiowania tej tematyki.

W moim przekonaniu głównym celem nauczania jest doprowadzenie do intuicyjnego zrozumienia koncepcji i systemów. Dlatego materiał merytoryczny książki jest nieco uproszczony kosztem ograniczenia rozważań matematycznych. Czytelnik, zwłaszcza mający tylko elementarną wiedzę o DSP i metodach przetwarzania, może mieć trudności z uchwyceniem od razu niektórych szczegółów omawianych zagadnień. Nie trzeba się jednak tym przejmować. Pierwszym, najważniejszym krokiem przy studiowaniu każdego tematu jest - przed wgłębianiem się w szczegóły - zrozumienie istoty problemu i poznanie podstawowych metod umożliwiających jego rozwiązanie.


O autorze

Dag Stranneby jest profesorem na Uniwersytecie Örebro w Szwecji. W trakcie wieloletniej pracy dydaktycznej prowadził wykłady m.in. z podstaw elektroniki, cyfrowego przetwarzania sygnałów, systemów radiowych, systemów łączności bezprzewodowej, sieci neuronowych, teorii sterowania, programowania w asemblerze i C++.


Do pobrania

Powiązane

    Dostawa

    Szybka dostawa

    Gwarantujemy naszym klientom szybką dostawę. W przypadku zamówień złożonych w dniach roboczych do godziny 11:00 towar zostanie wysłany tego samego dnia roboczego. Zamówienia składane w weekendy i święta zostaną zrealizowane najbliższego dnia roboczego. Realizacja zamówienia zależna jest od daty zaksięgowania przelewu (zaksięgowanie zależy od banku i sesji, w której przelew zostanie wysłany). 

    Promocje i newsletter

    Co tydzień organizujemy promocje, dzięki temu masz szansę kupić nasze książki w niższych cenach. Nasz newsletter umożliwi Ci śledzenie tytułów dostępnych w promocjach.