Układy programowalne, pierwsze kroki (e-book)
Piotr Zbysiński, Jerzy PasierbińskiOpis
Autorzy: Piotr Zbysiński, Jerzy Pasierbiński
Wydanie II Zawiera CD-ROM
ISBN: 83-910067-0-0
Format: PDF, B5, 280 str.
Wydawnictwo BTC
Warszawa – wydanie papierowe 2004
O książce
Najszybciej można poznać właściwości układów programowalnych i oprogramowanie służącego do realizowania w nich projektów własnych układów stosując je w praktyce, czyli wykonując samodzielnie odpowiednio dobrane ćwiczenia.
W książce opisano krok po kroku realizację projektu przykładowego układu w strukturach CPLD za pomocą systemów projektowych dwóch głównych producentów układów programowalnych, to jest firm Altera i Xilinx. Zamieszczono wiele przykładowych opisów układów w językach ABEL, AHDL i VHDL. Wzorowanie się na nich z pewnością ułatwi Czytelnikom przygotowanie samodzielnie własnych opisów.
Opisano układ laboratoryjny umożliwiający wykonywanie ćwiczeń z układami programowalnymi przez programowanie w nich opracowywanych samodzielnie projektów układów:
- 45 przykładów opisu bloków logicznych;
- opis budowy i zasady działania interfejsu JTAG;
- zestaw laboratoryjny z układami PLD firm: Altera, Atmel, Lattice i Xilinx;
- opisy programatorów ISP dla układów SPLD, CPLD i FPGA;
- opisy programów narzędziowych EDA/CAD.
O Autorach
Mgr inż. Piotr Zbysiński jest redaktorem naczelnym miesięcznika Elektronika Praktyczna. Zajmuje się aplikacjami układów programowalnych i popularyzacją tej tematyki na łamach miesięcznika. Jest współautorem podręcznika akademickiego „Układy programowalne w praktyce” (WKiŁ, 2002, Wyd. II). Od 1997 roku współpracuje w zakresie układów programowalnych z Zakładem Podstaw Telekomunikacji Politechniki Warszawskiej. Od 2000 roku jest członkiem grupy roboczej IEEE1532, która zajmuje się opracowaniem nowego standardu ISP.
Dr inż. Jerzy Pasierbiński jest wykładowcą na Wydziale Elektroniki Wojskowej Akademii Technicznej. Od wielu lat prowadzi wykłady i ćwiczenia, początkowo z zakresu elementów półprzewodnikowych, a następnie układów cyfrowych, w tym układów programowalnych. Jest autorem skryptów i współautorem publikacji książkowych dotyczących podstaw elektroniki i układów programowalnych, między innymi współautorem podręcznika akademickiego „Układy programowalne w praktyce”, (WKiŁ, 2002, Wyd. II).
Kup książkę