Kategorie

Współczesne układy cyfrowe (e-book)

isbn-978-83-60233-53-5-ebook-bie

Jarosław Doliński

More details

36,00 zł

Więcej informacji

Opis

Autor: Jarosław Doliński

ISBN: 978-83-60233-53-5
Format: B5, 96 str.
Wydawnictwo BTC
Legionowo - wydanie papierowe 2009

O książce

Książka zawiera przeglądową prezentację rodzin współcześnie produkowanych układów cyfrowych, ich możliwości, parametrów, cech charakterystycznych i docelowych aplikacji. Autor przedstawił także ścieżki migracji pomiędzy rodzinami układów, wymogi stawiane zasilaczom niskonapięciowym, zasady projektowania obwodów drukowanych dla układów cyfrowych, a także sposoby konwersji sygnałów cyfrowych w różnych standardach napięciowych.

Książka jest przeznaczona dla studentów kierunków technicznych, konstruktorów systemów cyfrowych, a także hobbystów zainteresowanych nowoczesnymi układami cyfrowymi.

Recenzja książki w NetWorld 12/2009

Dziś niemal w każdym urządzeniu cyfrowym spotykamy różnorodne układy cyfrowe. O tym, jaki układ cyfrowy zastosujemy, decydują zarówno własności funkcjonalne, jak i technologia jego wykonania.

Książka radzi, jak zaprojektować urządzenie, tak by pracowało poprawnie, mimo licznych ograniczeń wynikających z własności użytych układów.

Czytelnik znajdzie w niej omówienie parametrów i charakterystykę dominujących rodzin układów cyfrowych i, co ważne, porównanie ich parametrów. Pozna zasady współpracy układów różnych serii, w tym, jak dopasować poziomy napięć zasilających. Dowie się, jak zasilać urządzenie cyfrowe, jak działają pompy ładunkowe, stabilizatory napięcia i monitoring napięć zasilających. Zostanie uczulony na problemy zakłóceń i sposoby ich eliminowania w aspekcie projektowania obwodów drukowanych.

Piotr Kociatkiewicz

Do pobrania

Powiązane

Dostawa

Szybka dostawa

Gwarantujemy naszym klientom szybką dostawę. W przypadku zamówień złożonych w dniach roboczych do godziny 11:00 towar zostanie wysłany tego samego dnia roboczego. Zamówienia składane w weekendy i święta zostaną zrealizowane najbliższego dnia roboczego. Realizacja zamówienia zależna jest od daty zaksięgowania przelewu (zaksięgowanie zależy od banku i sesji, w której przelew zostanie wysłany). 

Promocje i newsletter

Co tydzień organizujemy promocje, dzięki temu masz szansę kupić nasze książki w niższych cenach. Nasz newsletter umożliwi Ci śledzenie tytułów dostępnych w promocjach.