Kategorie

Mikrokontrolery STM32 w systemach sterowania i regulacji (e-book)

isbn-978-83-64702-12-9-ebook-stm

64,00 zł

Więcej informacji

Opis

Autor: Maciej Szumski

ISBN: 978-83-64702-12-9
Format: B5, 438 str.
Wydawnictwo BTC
Legionowo - wydanie papierowe 2017

O książce

Rdzenie ARM Cortex-M są obecnie powszechnie stosowane przez producentów mikrokontrolerów. Książka jest łagodnym wprowadzeniem do techniki mikrokontrolerów zbudowanych w oparciu o klasycznego przedstawiciela tej rodziny, czyli Cortex-M3. Rozpoczyna się od pojęć podstawowych, takich jak bit, bajt, reprezentacja liczb w komputerze. Opisane są przykładowe projekty: obsługa wyświetlacza i klawiatury, transmisja szeregowa ModBus, przetwarzanie analogowo-cyfrowe ADC/DAC oraz regulatory PID i z lokowaniem biegunów. Ostatni rozdział to projekt prostego systemu czasu rzeczywistego RTOS.W przykładach używane jest środowisko programistyczne µKeil (wersja bezpłatna ma ograniczenie do 32 kB kodu).

O Autorze

Dr inż. Maciej Szumski ukończył Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Stopień doktora nauk technicznych w dyscyplinie automatyka i robotyka uzyskał na tym samym wydziale. Należy do Komitetu Automatyki i Robotyki Polskiej Akademii Nauk i jest właścicielem firmy Plum (www.plum.pl) produkującej regulatory przemysłowe oraz przyrządy pomiarowe do pomiaru ciśnienia, temperatury i przepływu gazu ziemnego. Prowadzi wykłady na Wydziale Elektroniki Politechniki Warszawskiej i Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej z przedmiotu Systemy mikroprocesorowe w sterowaniu. Działalność naukową skupia głównie na nieliniowych, predykcyjnych algorytmach adaptacyjnych.

Do pobrania

Powiązane

    Dostawa

    Szybka dostawa

    Gwarantujemy naszym klientom szybką dostawę. W przypadku zamówień złożonych w dniach roboczych do godziny 11:00 towar zostanie wysłany tego samego dnia roboczego. Zamówienia składane w weekendy i święta zostaną zrealizowane najbliższego dnia roboczego. Realizacja zamówienia zależna jest od daty zaksięgowania przelewu (zaksięgowanie zależy od banku i sesji, w której przelew zostanie wysłany). 

    Promocje i newsletter

    Co tydzień organizujemy promocje, dzięki temu masz szansę kupić nasze książki w niższych cenach. Nasz newsletter umożliwi Ci śledzenie tytułów dostępnych w promocjach.