Kategorie
Reduced price! ISBN 978-83-64702-18-1 EBOOK (SEFPGA) Powiększ

Systemy embedded w FPGA (e-book)

isbn-978-83-64702-18-1-ebook-sef

64,00 zł

Więcej informacji

Opis

Autor: Piotr Rzeszut

ISBN: 978-83-64702-18-1
Format: PDF, B5, 290 str.
Twarda oprawa
Wydawnictwo BTC
Legionowo - wydanie papierowe 2019

O książce

Książka ta zawiera zbiór ćwiczeń prowadzących krok po kroku przez budowę systemu mikroprocesorowego opartego na rdzeniu Nios II e – począwszy od najprostszej działającej konfiguracji, a skończywszy na projektowaniu własnych modułów.

Każda część wzbogacona jest dodatkowo o komentarze, wyjaśniające kluczowe zagadnienia związane z omawianym tematem (np. interfejsem, problemem do rozwiązania). Ponadto przygotowano także ćwiczenia pokazujące, w jaki sposób za pomocą systemu Nios II obsługiwać powszechnie wykorzystywane komponenty, jak np. karty pamięci czy enkodery.

Opisane w książce ćwiczenia zostały wykonane w oparciu o płytkę MAXimator z układem FPGA 10M08DAF256C8G. W sprzedaży dostępny jest również zestaw w promocyjnej cenie (MAXimator PROMO) w którego skład oprócz płytki MAXimator wchodzi rozszerzenie MAXimator Expander oraz programator ZL32PRG.

W książce założono, że Czytelnik ma podstawową wiedzę z zakresu programowania w języku C (lub pokrewnych), a jeszcze lepiej, jeśli wiedza ta dotyczy programowania mikrokontrolerów. Wiedza z zakresu programowania układów FPGA czy języków opisu sprzętu (w szczególności VHDL) będzie pomocna, jednak nie jest wymagana i może zostać uzupełniona w trakcie lektury dodatku – w końcu okaże się, że układy FPGA wcale nie są tak skomplikowane, jak niektórzy twierdzą.

O Autorze

Piotr Rzeszut w 2018 roku ukończył studia na kierunku Elektronika i Telekomunikacja na Wydziale Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji Akademi Górniczo-Hutniczej w Krakowie, uzyskując z wyróżnieniem tytuł magistra inżyniera.
Od 2014 roku współpracuje z Zespołem Układów Wielowarstwowych i Elektroniki Spinowej prof. Tomasza Stobieckiego, gdzie prowadzi prace badawcze nad nowoczesnymi układami elektroniki spinowej.
Poza pracą naukową zajmuje się dydaktyką i popularyzowaniem wiedzy z zakresu elektroniki cyfrowej, mikrokontrolerów i układów programowalnych. Prywatnie miłościk kina, fotografii, muzyki filmowej oraz pasjonat lotnictwa.

Do pobrania

Powiązane

    Dostawa

    Szybka dostawa

    Gwarantujemy naszym klientom szybką dostawę. W przypadku zamówień złożonych w dniach roboczych do godziny 11:00 towar zostanie wysłany tego samego dnia roboczego. Zamówienia składane w weekendy i święta zostaną zrealizowane najbliższego dnia roboczego. Realizacja zamówienia zależna jest od daty zaksięgowania przelewu (zaksięgowanie zależy od banku i sesji, w której przelew zostanie wysłany). 

    Promocje i newsletter

    Co tydzień organizujemy promocje, dzięki temu masz szansę kupić nasze książki w niższych cenach. Nasz newsletter umożliwi Ci śledzenie tytułów dostępnych w promocjach.