Kategorie

Notacja modelowania procesów biznesowych - podstawy (e-book)

isbn-978-83-60233-26-9-ebook-bpm

41,00 zł

Więcej informacji

Opis

Autor: Marek Piotrowski
ISBN: 978-83-60233-26-9
Format: PDF, B5, 136 str.
Wydawnictwo BTC
Legionowo - wydanie papierowe 2007 r.

O książce

BPMN (Business Process Modeling Notation) to notacja, która powstała z inicjatywy organizacji o nazwie Business Process Modeling Initiative (BPMI). Zamiarem jej twórców było stworzenie sposobu zapisu procesów biznesowych na tyle prostego, by mogli z niego korzystać użytkownicy biznesowi, a jednocześnie umożliwiającego zapisanie wszystkich niezbędnych informacji o procesie potrzebnych analitykom i informatykom. Innymi słowy, miał on być czymś w rodzaju wspólnego języka pomiędzy osobami mającymi kompetencje tematyczne i informatyczne. Obecnie BPMN jest powszechnie stosowanym standardem zapisu procesów biznesowych.

Niniejsza książka jest przeznaczona dla szerokiej rzeszy odbiorców, m.in. analityków, projektantów i programistów pracujących w firmach informatycznych zajmujących się automatyzacją procesów biznesowych. Informacje w niej zawarte mogą być również przydatne dla studentów kierunków informatycznych i związanych z organizacją i zarządzaniem.

O autorze

Marek Piotrowski jest absolwentem Politechniki Gdańskiej. Po ukończeniu studiów przeszedł całą ścieżkę kariery zawodowej: pracował jako wdrożeniowiec, później był serwisantem, programistą, projektantem, analitykiem i kierownikiem projektów informatycznych. Od wielu lat pracuje jako niezależny specjalista. Uczestniczył w szeregu dużych przedsięwzięć informatycznych, wiele z nich prowadził. Zajmuje się także metodykami prowadzenia projektów i działalnością szkoleniową. Od 1997 roku w polu jego szczególnego zainteresowania znajduje się identyfikacja i analiza procesów biznesowych, co zaowocowało m.in. powstaniem tej książki.

NetWorld Nr 7-8/2008Notacja BPMN (Business Process Modeling Notation) służy do opisu procesów biznesowych. Ponieważ jest honorowana przez większość liczących się producentów oprogramowania do modelowania procesów biznesowych, można ją uznać za faktyczny standard tego opisu. Autor przystępnie wyjaśnia zalety i ograniczenia stosowania notacji oraz sposoby posługiwania się nią. Uczy wykorzystywania wzorców projektowych do realizowania typowych konstrukcji odwzorowujących procesy biznesowe.
Zagadnienia ilustruje licznymi przykładami. Książkę powinni wziąć do ręki analitycy, projektanci i programiści pracujący w firmach informatycznych, parający się automatyzacją procesów biznesowych, a także pracownicy innych firm, którzy zajmują się identyfikacją, opisem lub tworzeniem procesów biznesowych.Piotr Kociatkiewicz

Do pobrania

Powiązane

    Dostawa

    Szybka dostawa

    Gwarantujemy naszym klientom szybką dostawę. W przypadku zamówień złożonych w dniach roboczych do godziny 11:00 towar zostanie wysłany tego samego dnia roboczego. Zamówienia składane w weekendy i święta zostaną zrealizowane najbliższego dnia roboczego. Realizacja zamówienia zależna jest od daty zaksięgowania przelewu (zaksięgowanie zależy od banku i sesji, w której przelew zostanie wysłany). 

    Promocje i newsletter

    Co tydzień organizujemy promocje, dzięki temu masz szansę kupić nasze książki w niższych cenach. Nasz newsletter umożliwi Ci śledzenie tytułów dostępnych w promocjach.