Kategorie

Zarządzanie projektami dla inżynierów (e-book)

isbn-978-83-60233-80-1-ebook-zpd

42,00 zł

Więcej informacji

Opis

Autor: Tomasz Starecki

ISBN 978-83-60233-80-1
Format: PDF, B5, 136 str.
Wydawnictwo BTC
Legionowo - wydanie papierowe 2011

O książce

Zarządzanie projektami przeżywa w ostatnich latach Polsce intensywny rozwój, który spowodował, że nie jest to już tematyka zarezerwowana wyłącznie dla wybranych, lecz standardowa metoda realizacji przedsięwzięć, zarówno w dużych jak i w małych firmach i organizacjach.
Książka powstała z myślą o popularyzacji tematyki zarządzania projektami wśród inżynierów – członków zespołów projektowych, którzy nie mają doświadczeń w zarządzaniu projektami, ale chcą tę tematykę poznać. Autor skupił się w książce na przedstawieniu podstawowych informacji z zakresu zarządzania projektami, które pozwolą zapoznać się z fachową terminologią, poznać i zrozumieć najważniejsze mechanizmy występujące podczas realizacji projektów, poznać role i obowiązki kierownika projektu i członków zespołów projektowych, podstawowe techniki planowania i wiele innych zagadnień istotnych dla realizacji projektów.

Recenzja zamieszczona w czasopiśmie NetWorld Nr 4/2012

Zarządzanie projektem ma na celu optymalizację kosztów przy wprowadzaniu w firmie nowych produktów. W książce prezentowane jest zarządzanie projektami wywodzące się z metodyki Instytutu PMI (Project Management Institute). Jest to międzynarodowe stowarzyszenie non profit, zajmujące się popularyzacją dobrych praktyk w zakresie zarządzania projektami. W książce jest zawarta podstawowa wiedza dotycząca prawidłowego podejścia do procesu projektowania, zaczynając od inicjacji projektu, przez planowanie, podział prac, estymację, harmonogramowanie, zarządzanie ryzykiem, zmianami i jakością, a kończąc na realizacji i kontroli projektu oraz na procedurze jego zamknięcia. Publikacja stanowi obowiązkową lekturę dla kierowników projektów, bez względu na skalę projektu. Może to być projekt mało złożony, na przykład przełącznik czy karta sieciowa, lub bardzo złożony, taki jak projekt sieci telekomunikacyjnej czy oprogramowania systemu komputerowego.

Piotr Kociatkiewicz

Do pobrania

Powiązane

    Dostawa

    Szybka dostawa

    Gwarantujemy naszym klientom szybką dostawę. W przypadku zamówień złożonych w dniach roboczych do godziny 11:00 towar zostanie wysłany tego samego dnia roboczego. Zamówienia składane w weekendy i święta zostaną zrealizowane najbliższego dnia roboczego. Realizacja zamówienia zależna jest od daty zaksięgowania przelewu (zaksięgowanie zależy od banku i sesji, w której przelew zostanie wysłany). 

    Promocje i newsletter

    Co tydzień organizujemy promocje, dzięki temu masz szansę kupić nasze książki w niższych cenach. Nasz newsletter umożliwi Ci śledzenie tytułów dostępnych w promocjach.